rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Dzisiaj, 5 lutego 2010 roku odbyła się na palacu Chrobrego w Bielsku-Białej patriotyczna manifestacja, połączona z zapaleniem zniczy ku czci Polaków pomordowanych w Małopolsce Wschodniej , na Wołyniu i na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej przez bandy UPA , OUN i SS Galizien.

Podczas tej uroczystości, która miała charakter ogólnopolski odczytany został list księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który przekazał mi E-mailem, a treść tego listu publikuję poniżej w całości bez jakichkolwiek skrótów lub przeredagowań .

To wielki dla nas zaszczyt, że tak zacny człowiek pamięta o Podbeskidziu !

A oto ten list :

Drodzy Kresowianie i ich potomkowie! Drodzy Przyjaciele Kresów Wschodnich!

Drodzy mieszkańcy Podbeskidzia!

Od 65 lat trwają zmagania o prawdę o ludobójstwie na Kresach Wschodnich Drugiej Rzeczypospolitej. W ostatnich latach powiedziano już prawdę o zbrodniach Trzeciej Rzeszy i Związku Radzieckiego, o pakcie Ribbentropp - Mołotow, o zsyłkach na Sybir i do Kazachstanu, o mordach dokonywanych przez NKWD i Gestapo. Wciąż jednak polscy polityce w imieniu swojej wydumanej „poprawności politycznej" nie chcą powiedzieć prawdy ludobójstwie dokonanym przez zbrodniarzy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińskiej Powstańczej Armii, Ukraińskiej Policji Pomocniczej i SS „Galizien". Co więcej, politycy wbrew polskiej racji stanu wspierali Wiktora Juszczenkę, których w tych dniach znieważył polskie społeczeństwo poprzez uhonorowanie swoimi dekretami największych zbrodniarzy naszej części Europy:

Romana Szuchewycza, hitlerowskiego kolaboranta, inspiratora, organizatora i wykonawcę akcji ludobójczych na terenach Wołynia, i Małopolski Wschodniej na ludności polskiej, żydowskiej, ormiańskiej, ukraińskiej i czeskiej

Stepana Banderę, przedwojennego nacjonalistycznego terrorystę odpowiedzialnego za zamordowanie polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego, skazanego prawomocnym wyrokiem na śmierć, który pomimo okazanej łaski ze strony Państwa Polskiego stał się w hitlerowskim kolaborantem i organizatorem jednych z najokrutniejszych w dziejach akcji ludobójczych na niewinnej ludności cywilnej Kresów

OUN-UPA - zbrodniczej organizacji ludobójczej, która na terenach Kresów Południowo-Wschodnich w czasie II Wojny i kilka lat po niej systematycznie realizowała akcje ludobójcze na terenie Polski.

Działania prezydenta Ukrainy obrażają pamięć bestialsko zgładzonych przeszło 200 tysięcy Polaków - mieszkańców Kresów Południowo-Wschodnich, ale także setek tysięcy Żydów, Ormian, Czechów oraz sprawiedliwych Ukraińców, których zagładę zaplanowali i realizowali przywódcy OUN-UPA. Nade wszystko są gloryfikacją działań tych osób i organizacji, których celem nadrzędnym była nieprzejednana nienawiść i szowinistyczna chęć unicestwienia wszystkich i wszystkiego, co stanęło na drodze ich obłąkańczej idei jednonarodowego państwa. Dlatego tez dzisiaj w całej Polsce trwa protest przeciwko tym działaniom. Odbywa się on pod hasłem:

Polska i Ukraina - przyjaźń i współpraca!

Juszczenko, Bandera, Szuchewycz, OUN-UPA i SS „Galizien" - hańba i potępienie!

Drodzy Przyjaciele! W imieniu rodzin pomordowanych Kresowian dziękuję Wam za Waszą solidarność. W jedności siła1 Szczęść Boże!

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Krewny pomordowanych Polaków z Korościatyna k. Monasterzysk, województwo tarnopolskie, oraz Ormian z Kut nad Czeremoszem, województwo stanisławowskie.

2010-02-05 | Dodaj komentarz
jakub andrzejewski
2010-02-10 10:17:54
http://portalwiedzy.onet.pl/4869,68489,1597484,1,czasopisma.html
bogdanborgosz
2010-02-10 11:45:41
>Jakub Andrzejewski / wielkie dzięki za link

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517233
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
List Księdza Isakowicza-Zaleskiego do mieszkańców Podbeskidzia i Kresowian ., blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała